piątek, 19 czerwca 2015

A pogoda w słonecznej Grecji nie - grecka!!!


#Mieszkam tu.

Z utęsknieniem czekamy na prawdziwe greckie lato...no gdzie to słońce, gdzie ten gorąc?!  Niebo prawie codziennie pokrywają pierzaste chmury. Dni i noce są chłodne, wieje i  i jak dotąd już kilkanaście razy  opady deszczu pokrzyżowały plany. Maj również nie należał do najcieplejszych, ale moi drodzy maj, to nie czerwiec...w maju jeszcze może kapnąć z nieba, ale w czerwcu? Kto by pomyślał, że na Cykladach w czerwcu spadnie deszcz?!...

W Grecji czerwiec to już bezdeszczowy okres, to bezchmurny błękitny nieboskłon i przede wszyskim plaże tętniące życiem. A tu co?! Chmurzyska prawie codziennie pokrywają niebo, a popołudniowe plaże świecą pustkami...i nie dlatego, że turystów brak!  Po prostu zbyt chłodno!


Widok z pracy

greckie pochmurne niebo
greckie pochmurne niebo
Deszcz na Mykonos

 Jak do tej pory w czerwcu raptem 4 dni były gorące z czego 2 z nich można zaliczyć do upalnych.

8 komentarzy :

 1. To i w Grecji czasami leje deszcz? A ja myślałam, że tam jest zawsze słonecznie. Biedni turyści, którzy przyjechali po słońce:) No cóż pogoda płata figle.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. :D :D Pada, ale nie w miesiącach letnich. W czerwcu deszcz, to fenomen...bynajmniej na Cykladach. Najstarsi mieszkańcy wyspy nie pamiętają takiej podogdy jak jest w tym roku.
  Turystów trochę żal. Właśnie wczoraj z powodu niesprzjającej aury musieliśmy anulować zaprogramowaną wycieczkę na Delos. Jak do tej pory, to pogoda bardziej zbliżona jest do polskiej... Dzisiaj słonecznie, jutro burza i opady deszczu. I tak wkoło Macieju, a lipiec tuż tuż!
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. No to w tym roku Moskwa jest bardziej grecka niż Cyklady, co jednak raczej na sektor turystyczny nie wpłynie :P morze ma to do siebie, że nawet przy chmurach i chłodzie bije wszystkie inne miejsca na głowę, kocham morze <3 nie ma lepszych wakacji niż te nad morzem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma to jak morze, pełny relaks i ukojenie :)

   Na brak turystów narzekać nie możemy BO na szczęście nie wszyscy są jak goście z pewnego izraelskiego biura podróży, którzy przed potwierdzeniem rezerwacji życzą sobie potwierdzenia słonecznej pogody :D :D
   Pozdrawiam :)

   Usuń
  2. :-) :-) :-) a ja myślałam, że tylko Cypryjczycy są do tego zdolni ;-)

   Usuń
  3. :D :D :D
   Praca w turystyce ma swoje uroki ;-)
   Joanno pozdrawiam!

   Usuń
 4. Slonce poszlo do Brukseli Tuska prazyc :P

  OdpowiedzUsuń