piątek, 30 grudnia 2016

Kolacja wigilijna & obiad bożonarodzeniowy w tawernie przy kominku. Ateny, 24 & 25 grudnia.

#Życie Codzienne

Po wyczerpującej, ale bardzo przyjemnej wycieczce po dróżkach Akropolu tudzież salach nowoczesnego akropolskiego muzeum ok godz.16 ulicą Mnisikleos wracaliśmy do hotelu. Zanim zeszliśmy z malowniczych schodków 'skalakia' - zatrzymaliśmy się, aby zarezerwować stolik w jednej z tawern.
ꜜTak na marginesie odnośnie muzeum, to  spłuczka w toalecie oraz woda z kranu ma zainstalowany sensor, więc nie potrzeba niczego dotykać. Świetna sprawa, tylko powinna być umieszczona adekwatna informacja w widocznym miejscu, przecież nie każdy w domu operuje bezdotykowym systemem uruchamiania toalety czy kranu. Nikt z obecnych w toalecie nie wiedział co trzeba zrobić. Poza tym nikt w  'potrzebie' nie analizuje co i jak. Na szczęście samo się spłukało :D

zewnętrzna dekoracja kawiarni na ulicy Mnisikleos Ateny Grecja
Malownicza dekoracja na ulicy Mnisikleos.
zimowy widok na grecką uliczkę z szeregiem stolików i krzeseł Ateny
Widok o poranku. Pustki.
widok nocą na grecką uliczkę w Atenach
Widok wieczorem. Tłok.

Uwagę przykuła nam knajpa (kawiarnia, przekąski) 'Anafiotika', niestety na wieczór nie było już wolnych miejsc. Rezerwację zrobiliśmy na dzień następny. Natomiast na wigilię znaleźliśmy wolny stolik w tawernie 'To Palio Tetradio / Stary Zeszyt' (2 zdjęcie) zlokalizowanej piętro schodków wyżej.
Spędziliśmy tam fantastyczny wieczór. Było bardzo klimatycznie, kominek, śliczne wnętrze, bardzo miła obsługa, muzyka na żywo i przede wszystkim pyszne dania. Koszt 62,00 €uro.

Na pamiątkę dźwięk buzuki.Natomiast w dzień Bożego Narodzenia, kiedy wyszliśmy z knajpy Anafiotiko, to odetchnęliśmy z ulgą, mówiąc:

'szczęście, że w dzień wigilijny nie było tu wolnych miejsc'.

Miejsce śliczne, kominek, ciekawe dekoracje, ale jedzenie było wielkim rozczarowaniem!  Chleb podano czerstwawy, sałata polana była kupnym sosem, podobnie zresztą jak filety z indyka dania głównego, saganaki usmażone zostało na oleju nie wiadomo jakiej treści. Jedynie co, to wino było dobre. Za wszystko zapłaciliśmy 48,00 €uro.


płomień w kominku w greckiej tawernie,


Kiedy czytaliśmy opinie w TripAdvisor na temat obu tawern,  to o mało nie spadliśmy z krzesła. Na temat knajpy 'To Palio Tetradio' przeważa zdanie negatywne. Natomiast wysokie noty zbiera  'Anafiotika', choć opinie głównie dotyczą mile spędzonego czasu przy kawie. Jeśli chodzi o tę kwestię, to zgadzamy się całkowicie. Miejsce niezwykle malownicze w sam raz na pogawędkę przy filiżance kawy ewentualnie mezes / przekąski, ale absolutnie nie polecamy na obiad.


Wesołych Świąt!


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz